Archiv‎ > ‎

Badmintonové soustředění Berušek 2015 zdárně za námi

přidáno: 2. 8. 2015 10:32, autor: Tomáš Jančík
V minulém týdnu (27.–31. 7. 2015) se uskutečnilo badmintonové soustředění oddílu Berušek. Akce měla podobu příměstského táboru, kdy pro děti po dobu jednoho týdne byly připravené rozlišné aktivity, které měly za úkol zlepšit jejich kondici, techniku badmintonové hry, stmelit náš oddíl a také se dobře pobavit.

Soustředění bylo zahájeno v pondělí 27. 7. 2015, kdy se všech 22 přihlášených hráčů sešlo ve sportovním středisku T-CLUB na Bukově, kde na ně již čekali organizátoři akce – Tomáš Jančík a Patrik Vrabec. Zmíněné trenérské dvojici pak s organizací akce pomáhali asistenti Filip Schneider a Martin Bolina.


První den byly pro děti připraveny zejména míčové hry a zopakování techniky jednotlivých badmintonových úderů. Opomenuto nebylo ani připomenutí pravidel správného protažení před sportovním výkonem. Den byl rozdělen do dvou sportovních bloků, které od sebe dělila pauza na oběd. O ten se postarala místní restaurace Chaloupka.

V úterý se všichni hráči opět sešli na stejném místě jako v předchozí den. Hned ráno byl totiž pro děti připraven sportovní výlet na nedaleký Střížovický kopec. Vzhledem k nepřejícímu počasí musel být tento výlet zkrácen a následně byl dopolední program obohacen o další aktivity ve fitness sále na Bukově. Po obědové pauze následoval další badmintonový trénink. Tentokráte přišly na řadu jednoduché kombinace, kdy opět nechybělo procvičení jednotlivých úderů.

Následující den se již děti sešly v nové hale T-CLUB v Krásném Březně. Zde byl dopolední program zahájen lekcí HEATu, které se ujala instruktorka Marcela Baštová. Následující hodina pak byla pod vedením trenéra Jakuba Balihara, který si pro děti připravil upravenou verzi kruhového tréninku. Po této vysilující dvouhodinovce se oddíl vypravil opět na obědovou pauzu do nedaleké restaurace Savana. Odpolední program pak byl pod vedením Tomáše a Patrika, kteří si pro děti připravili množství složitějších badmintonových kombinací, mezi nimiž nechyběla ani samotná hra.


Předposlední den soustředění se opět konal v Krásném Březně. Dopoledne bylo po předchozích náročných dnech věnováno spíše “odpočinkovým aktivitám” v hale. Po obědě byl pro děti připraven opět blok badmintonu, kde se jednalo především o cvičné zápasy a rozbor samotné hry hráčů.


Závěrečný den soustředění měl podobu menšího turnaje. Na této akci měly děti možnost porovnat své síly s ostatními hráči a také si vyzkoušet nově nabité zkušenosti. Všichni hráči byli rozděleni do dvou kategorií na základě věku a herních dovedností. Výsledky turnaje jsou k dispozici na následujících odkazech (skupina A, skupina B).


Během celého soustředění bylo pro děti mimo sportovních aktivit připraveno i množství her, které byly využity k vyplnění času během regenerační fáze, která následovala po každém obědě.


Další fotografie ze soustředění jsou k dispozici v naší Galerii.

Za organizátory akce bych rád poděkoval všem zúčastněným, kteří nám připravili příjemnou atmosféru během tohoto sportovního týdne a také množství zajímavých situací na které budeme dlouho a rádi vzpomínat.
Tomáš Jančík