Archiv‎ > ‎

Letní badmintonové soustředění Berušek 2013

přidáno: 4. 8. 2013 5:36, autor: Tomáš Jančík   [ aktualizováno 4. 8. 2013 5:41 ]

Minulý týden (29. 7.–2. 8. 2013) proběhlo velké letní badmintonové soustředění Berušek. Této akce se zúčastnilo celkem 11 našich svěřenců v doprovodu trenérů Patrika a Tomáše. Ti pro ně připravili pestrý program různých aktivit, které měly za úkol zlepšit nejen techniku badmintonové hry, ale také zvýšit fyzickou kondici a výdrž hráčů.


Samotné soustředění bylo zahájeno v pondělí 29. 7. 2013 v naší domácí hale v Krásném Březně, kde se všichni zúčastnění ráno sešli. Na první den byla připravená návštěva beachového kurtu, kde si hráči měli možnost mimo jiné vyzkoušet plážový tenis a přehazovanou. Po dopolední náročné aktivitě byl pro všechny zúčastněné připraven výborný oběd v nedaleké restauraci Savana, kde k získání nových sil připravila zdejší kuchyně přírodní kuřecí plátek s rýží a omáčkou. Odpolední program pak byl vyčleněn badmintonu, kde se hráči seznámili se základy držení rakety a technikou úderů.


V úterý byl pro naše Berušky připraven program v druhé domovské hale na Bukově. Dopolední aktivita byla opět vyplněna badmintonem, kde byly zopakovány a upevněny základní informace z předchozího dne a začleněny jednoduché pohybové kombinace po kurtu. Polední siesta byla připravena v restauraci Chaloupka, kde si hráči měli možnost pochutnat na výborném houbovém rizotu. Tento oběd ocenila asi nejvíce Simča, která houby “miluje” v jakékoli podobě. ;) Odpoledne Berušky navštívily sportovní sál, kde neplánovaně strávily celé dvě hodiny míčovou hrou vybíjená. Po urputném boji vyhrál tým ve složení Patrik, Tomáš,  Kačaba, Malej, Luky a Mišule. Na druhé straně se s prohrou hrdinně popasovali hráči Smolda, Domča, Káčko, Síma, Venca, Dejv a Ondra.


Středa se opět konala v hale v Krásném Březně. Pro zlepšení fyzické síly a kondice, byl na dopoledne připraven program Heatu a posilování celého těla pod odborným dohledem trenéra Honzi. Na heatu dorazila celá skupina úspěšně do cíle za dlouhých 40 minut, s maximální rychlostí 126 kroků za minutu. Tato aktivita byla asi nejvíce oceněna Smoldou, vášnivým to chodcem. ;) 


Druhý blok byl vyplněn posilovacími cviky, které zvládli úspěšně všichni zúčastnění, i trenér Patrik, který se v závěrů pod nátlakem připojil k poslednímu cviku, který mu byl vybrán dětmi.  Nejpoctivěji ke cvičení přistupoval Venca, který absolvoval všechny cviky ve stanoveném tempu. K obědu byla připravena rajská omáčka se čtyřmi, kterou pro nás připravili opět v restauraci Savana. Odpoledne bylo opět věnováno badmintonu, kde byly vysvětleny základy pohybu po kurtu a připravena pohybová cvičení.


Ve čtvrtek byl po velkém hlasování připraven kondiční trénink a míčové hry, které se odehrály na fotbalovém hřišti na Bukově. Tento den se do historie našeho oddílu zapsal hned dvěma událostmi. Obě byly spjaty s našimi trenéry. První událostí byla sázka, kdy Tomáš musel oběhnout celé fotbalové hřiště pod 1 minutu. Tuto sázku vyhrál v čase 0:57,6. Druhá událost se týkala opět sázky, kdy trenéři neproměnili dva trestné kopy na branku a proto museli dvakrát oběhnout cele fotbalové hřiště. Po předchozí Tomášově zkušenosti již nebyl určen časový limit.;) Po obalovaném řízku s bramborem a okurkou, který pro nás připravila kuchyně Chaloupky, jsme se opět věnovali badmintonu, kde bylo prioritou upevnit získané poznatky z předchozích dnů.


Páteční program se konal v Krásném Březně a po pondělních ohlasech jsme znovu zavítali do beachové haly. Zde měli hráči možnost vyzkoušet plážový fotbal, tenis, badminton a přehazovanou. Po nabitých třech hodinách jsme se vydali na závěrečný oběd do Savany, kde pro nás byly připraveny kuřecí obalované paličky s bramborovou kaší.


Závěrečné setkání pak proběhlo na recepci v Krásném Březně, kde jsme společně zhodnotili uplynulé dny a rozloučili se.


Doufáme, že všem se soustředění líbilo stejně jako nám, a ještě jednou děkujeme za pěkný týden všem našim Beruškám.

Tomáš a Patrik

Další fotografie ze soustředění naleznete v sekci galerii.


Comments